VERİ MERKEZİ VE BARINDIRMA HİZMETLERİ

 

Tezsystem, veri merkezi iş ortağı ile sunucu barındırmadan yönetimine, sanallaştırma teknolojilerinden danışmanlık hizmetlerine kadar opsiyonel katma değerli yeni nesil veri merkezi hizmetlerini sunmaktadır.Veri merkezi iş ortağı; mimarisine uygun olarak tasarlanmış ve sıfırdan inşa edilmiş binası, N+1 yedekli altyapısı ve deneyimli uzman kadrosu ile yönetilen ekosistemi içerisinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri standartları ile sağlamaktadır.

Veri Merkezi

Sunucu Barındırma

Veri merkezi sunucu barındırma (Colocation) hizmeti, sunucu ve network donanımlarının son teknoloji ile donatılmış veri merkezi ortamında barındırılarak, kesintisiz internet erişiminden faydalanmasını sağlar.

Barındırma hizmetleri için gerekli olan yüksek kapasiteli network donanımları, yedekli enerji (bus bar-ups-jeneratör) altyapısı, yedekli iklimlendirme (ısı-nem) ve fiziksel güvenlik Veri merkezi iş ortağı tarafından sağlanmaktadır.

Sunucu Kiralama

Veri merkezi iş ortağı sunucu kiralama hizmeti, sunucu yatırımı yapmak istemeyen kişi ve kuruluşlar için sunulan dış kaynak kullanım hizmetidir.

Sunucu kiralama hizmetinde tüm donanım ve alt yapı gereksinimleri Veri merkezi iş ortağı veri merkezi tarafından sağlanmaktadır. Sektör lideri markalı son teknoloji sunucu seçeneklerinin yanı sıra; lisans kiralama, yedekleme, yönetim gibi opsiyonel hizmetler ile yatırım ve operasyonel maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Veri merkezi iş ortağı sunucu kiralama hizmeti son teknoloji ile donatılmış altyapıdan faydalanarak zaman ve enerjisini faaliyet alanında kullanmak isteyen kişi ve kuruluşlar için sunulan ideal bir hizmettir.

Paylaşımlı Barındırma

Paylaşımlı Barındırma hizmeti; PHP/ASP/HTML tabanlı internet sitelerinin ve e-posta hesaplarının paylaşımlı sunucular üzerinden yayınlanmasını kapsar. Veri merkezi iş ortağı Paylaşımlı Barındırma hizmeti; FTP, DNS, Antivirüs – Antispam özellikleri ile yüksek kapasiteli sunucular üzerinden kesintisiz, güvenli ve yedekli ağ alt yapısı avantajı ile sunulur.

Paylaşımlı E-posta barındırma hizmeti; yedekli altyapı üzerinde yönetim kolaylığı ve iş sürekliliği sağlayarak, e-posta platformuna ihtiyaç duyan firmalar için sunulan hizmeti kapsar.

E-posta barındırma hizmeti opsiyonel olarak tanımlanabilen AntiVirüs-AntiSpam, ETRN – Extended Turn seçenekleri ile temiz ve kesintisiz e-posta iletişimine olanak tanır.

İleri Düzey Güvenli Barındırma

Güvenli Barındırma hizmeti; barındırılan Web tabanlı veya diğer kritik e-iş uygulamaları için güvenli, güçlü ve yönetilebilir ortamlar sağlar. Veri merkezi iş ortağı güvenlik altyapısını oluşturan güvenlik duvarı (firewall), ağ saldırı tespit-önleme sistemleri ( DDoS, IDS / IPS ) ve network ekipmanları olarak, pazar lideri ürünleri kullanarak üst seviyede hizmet yapısı sağlamaktadır.

Veri merkezi iş ortağı ileri düzey Web Güvenliği hizmetiyle, web siteleri ancak büyük ölçekli kurumlarda bulunabilecek güvenlik seviyeleri ile korunmaktadır. Veri merkezi iş ortağı müşterilerine ait değerli verilerin, uygulamaların ve bilgi varlıkların korunmasındaki her aşamada güvenlik seviyesine büyük önem vermekte ve her aşamada iyileştirme süreçlerine gitmektedir.

Katma Değerli Hizmetler

Bilgi Teknolojilerinin gelişmesi ve yaygınlaşması kurumlarda teknik uzmanlık gerektiren yatırım ve işletme maliyetlerinin iş süreçlerinde daha büyük önem kazanmasına sebep olmaktadır. İş sürekliliğini sağlamak için şirketlerin ana faaliyet konularının yanı sıra bilgi teknolojilerine ayırdığı kaynaklar gün geçtikçe artmaktadır.

Veri merkezi iş ortağı bilgi birikimi, uzmanlığı ve yatırımı ile oluşmuş ekosistemi her türlü veri merkezi çözüm ve hizmetlerini tek bir noktadan sunarak kurumların yatırım ve işletme maliyetlerini düşürürken ana faaliyet alanlarına odaklanmalarına yardımcı olur.

Veri merkezi iş ortağı iş ortaklarına her türlü veri merkezi çözüm ve hizmetlerini tek bir noktadan sunmaktadır.

Veri merkezi iş ortağı Katma Değerli Hizmetleri:

Hizmet Seviyesi Yönetimi

Yedekleme – Güvenli Depolama Alanı

Gelişmiş İzleme ve Uyarı Alanı

Yazılım Kiralama Hizmeti

Katma Değerli E-Posta Hizmetleri

CLOUDPLUS

Veri merkezi iş ortağı ; IaaS (Infrastructure a a Service), SaaS (Software as a Service) ve PaaS (Tezsystem as a Service) modellerini güçlü cloud altyapısı üzerinden CloudPlus® markası ile sunmaktadır. Cloud+ Microsoft Hyper-V, VMware ve Oracle VM Virtual Box gibi dünya üzerinde en çok kullanılan iş verimliğini ve sürekliğini esas alan üç sanallaştırma platformunu müşterilerimizin beğenisine sunabilmektedir. Özel projelerinizdeki güvenilir duruşu ve sanallaştırma platformlarındaki tecrübesi ile Veri merkezi iş ortağı ; Veri Merkezi (iVM®) hizmetlerindeki ölçeklenebilir yapısını Cloud Computing (Bulut Bilişim) alanındaki projelerinize değer katar ve kaliteli çözümler sunar.

IAAS – Cloud Sunucu Kiralama

Birleşik Cloud sunucu altyapısı sanallaştırma programları ile son kullanıcılara ekonomi, esneklik ve ölçeklenebilirlik kazanmasını sağlar. Böylelikle yazılım, performans, güvenlik ve platform gibi farklı uzmanlık gerektiren alanlar tek bir çatı altında toparlanır. CloudPlus’ın sunmuş olduğu hizmet; cluster blade sunucular, yedekli storage ve network altyapı bileşenlerinden oluşmaktadır.

SaaS – Hosted Exchange

CloudPlus hizmeti olan Hosted Exchange ile günümüz iş dünyasının vaz geçilmez unsuru olan e-posta; resmi yazışmalar ve paylaşımlarınız için SSL, gelişmiş antivirus ve antispam güvenliği sağlarken, kullanıcılar e-posta, ajanda bilgileri ve irtibat listelerine her yerden ve her cihazdan ulaşabilirler.

ÖZELLİKLER

Microsoft Outlook Client uyumluluğu;

- 2003 POP3 desteği

- 2007/2010 (MAPI) takvim/görevler/adres defteri ile birlikte çalışma

Macintosh uyumluluğu (MAPI veya POP3/SMTP)

Mobil cihaz desteği (Andorid, Blackberry (RIM), Apple (iOS), Symbian, Windows Mobile, Bada)

Kurumsal alan adı üzerinden güvenli erişim Örn. https://mail.alanadi.com.tr

OWA (Outlook Web Access) desteği

SSL üzerinden güvenli HTTPS erişimi

Şifre güvenlik düzeyi gereksinimlerini özelleştirme

Gelişmiş antispam, antivirüs koruması

Kesintisiz çalışma garantisi 99,80%